Loading...
Ana Sayfa2018-04-19T18:01:09+03:00

UFC (User Free Control) Projesi Hakkında

Projenin amacı kanser tedavisinde kullanılan lineer hızlandırıcıların (LİNAK) tüm kalite kontrollerini gerçekleştirebilen tek bir cihaz geliştirmektir.

  • Kullanıcıdan Bağımısız Ölçümler Alır – Testleri kim yaparsa yapsın aynı sonucu bulur.
  • Pratiktir – AAPM Task grup 142 testlerinin hemen hemen tamamını UFC ile yapmak mümkündür.

  • Hassastır – Açı ölçümlerinde 0.001 derece hassasiyetle diğer ölçümlerde ise milimetrenin altında bir hassasiyetle ölçüm alınabilmektedir.

UFC kalite kontrol cihazı, LİNAK cihazları için rutin olarak yapılması gereken geometrik ve dozimetrik kalite kontrol testlerini kullanıcıdan bağımsız bir şekilde yapabilen yeni nesil kalite kontrol sistemidir.

Daha Fazlası

Otomatik Set-Up

Ölçüm panelinin yüzeyi ile referans düzlem 4 eksende hareket kabiliyeti sayesinde otomatik olarak hizalanmaktadır. Açı düzeltmelerinin ardından testin yapılacağı noktayı ölçüm paneli kendisi belirlemektedir.

Kullanıcıdan Bağımsız

Testleri kim yaparsa yapsın aynı sonucu bulmaktadır çünkü test öncesinde konumlandırma ve test sırasındaki hareketleri kendisi yapmaktadır.

Geometrik ve Dozimetrik Ölçümler Bir arada

Tek panel ile hem geometrik ( Işıklı alan testleri, lazer testleri vs) hem de radyasyon testleri (picket fence test, spoke shot test, asimetrik alan testleri vs) yapılabilmektedir. Örneğin ışıklı alan ve ışınlanan alan testini aynı panel ile ölçmek mümkündür.

Anlık ve Geriye Dönük Detaylı Analiz

Testler sırasında anlık okumalar yaparak sapmanın nereden kaynaklandığı tespit edilebilmektedir. Örneğin kolimatör dönüşüne bağlı eşmerkez testi sırasında kolimatörün hangi açıda ve ne kadar saptığı tespit edilebilmektedir.

Ayarlanabilir Hassasiyet

Testler farklı çözünürlükte yapılabilmektedir. Örneğin 10×10 cm2 radyasyon alan tarama testini 10mm veya 0.001 mm çözünürlük ile yapmak mümkündür.

Test Öncesi Kendi Kontrolünü Sağlar

Testlere başlamadan önce akıllı kontrol sistemi sayesinde kendi kontrolünü sağlamaktadır. Olası uyarıları testlere başlamadan önce kullanıcıya bildirmektedir.

Bizden Haberler

Daha Fazlası İçin Tıklayınız

İş Ortaklarımız

Hayallerimize ortak olan ve bizi bu zorlu yolculukta destekleyen iş ortaklarımız

UFC kalite kontrol cihazı radyasyon onkolojisi bölümlerinde kullanılan LİNAK cihazlarının rutin olarak yapılması gereken kalite kontrollerinin hızlı, hassas ve doğru bir şekilde yapılmasını sağlar

UFC Nedir?